O mnie

Daniel Sagar

Budową pieców (piece Kuzniecowa, piece akumulacyjne) zajmuję się od kilkunastu lat. Mozaiki tworzę od czasu studiów na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Moje realizacje można zobaczyć w Niemczech (Norymberga, Hilpoltstein, Weissenburg), we Włoszech (Scandiano) oraz oczywiście w Polsce (m.in. Wrocław, Nowy Sącz, Dąbrowa Górnicza, Bielsko-Biała, Białystok).

Pierwszy piec zbudowałem dla siebie. Następnie doskonaliłem swoje umiejętności i pogłębiałem wiedzę na ten temat w Niemczech, na Ukrainie, na Litwie oraz w Rosji.

Podróże przyniosły mi wiele cennych kontaktów z niemieckimi, rosyjskimi i litewskimi zdunami. Do dzisiaj wymieniamy się spostrzeżeniami i informacjami na temat technologii. Dzięki temu moje piece posiadają rozwiązania XXI wieku.

Mozaika jest fantastycznym dopełnieniem każdego założenia dekoracyjnego domu, biura czy też innego obiektu, zarówno w jego wnętrzu jak i na zewnątrz. Może ona je uzupełnić, wzmocnić, bądź być głównym jego punktem. Gotowa kompozycja składająca się z setek indywidualnych elementów budujących jedną spójną całość jest pięknym i silnym sygnałem w naszym otoczeniu.

Do każdego zadania podchodzę z jednej strony jako twórca, który chce, by jego praca miała znamiona artystyczne, z drugiej zaś strony jako rzemieślnik, którego zadaniem jest realizacja użytkowego projektu. I tak piec, który ma ogrzewać pomieszczenie, czy też mozaika, która ma być trwałą powierzchnią dekoracyjną, oprócz tych pożądanych cech otrzymują znamiona niepowtarzalnych i wyszukanych obiektów zgodnie z wolą klienta i moimi umiejętnościami.

Każde zamówienie traktuję indywidualnie. Nie kopiuję wcześniejszych realizacji. Zależy mi na tym, by zamawiający miał poczucie posiadania oryginalnego a zarazem niezawodnego i trwałego efektu pracy moich rąk.

Do strony:  Kontakt – usługi zduńskie, mozaika…